Czy cena jest najważniejsza? – zmywarki podblatowe

Opublikowano:
20 lipca, 2020
Opublikowano:
Joanna Lewicka
Udostępnij:

             Na rynku horeca jest cała masa zmywarek gastronomicznych. Można przebierać jak w ulęgałkach, od wersji basic po naprawdę wypasione modele

Wybór zawsze należy do kupującego. To co kupi, czasami zależy od budżetu jakim dysponuje czy od ograniczeń lokalowych, ale najczęściej kupuje to, czego naprawdę potrzebuje. Okazuje się, że zmywarka też może być skrojona na miarę. Wystarczy, że klient wie na czym mu zależy.

Ale do rzeczy…

Aby wybrać odpowiednią zmywarkę zastanów się, jakie funkcje ma spełniać. Krótko mówiąc, czy ma być przeznaczona do mycia naczyń, szkła, garów czy ma być zmywarką uniwersalną. Większość zmywarek podblatowych ma podaną wysokość wsadu ok. 320 mm, ale może się zdarzyć, że ktoś ma większe talerze i trzeba rozpocząć poszukiwania od nowa.

Sprawdźmy kilka istotnych rzeczy zanim ugrzęźniemy w ogromie detali zmywarek:

  1. czy potrzebna jest pompa spustowa, zwaną też pompą odpływową – sprawdź gdzie jest odpływ – w podłodze czy w ścianie powyżej 10 cm? Jeśli w podłodze – zmywarka może mieć odpływ grawitacyjny, jeśli w ścianie – zainwestuj w podstawę lub w pompę wspomagającą płukanie. Jedno i drugie podwyższa nieznacznie koszt zmywarki.
  2. czy zmywarka ma mieć sterowanie mechaniczne czy automatyczne i jakie jest Ci właściwie potrzebne, bo ma to dosyć duży wpływ na cenę;
  3. czy ma być wyposażona w dozowniki płynu myjącego i nabłyszczającego,
  4. jakie masz zasilanie 230V czy 400V?

Jeśli przebrnąłeś już przez sito najważniejszych i najtrudniejszych pytań możesz pomyśleć o rzeczach mniej istotnych, choć nie mniej ważnych.

  • Ile i jakie cykle mycia
  • moc zmywarki
  • moc pompy myjącej
  • zużycie wody
  • design
  • wykonanie

Wybrałeś już swój typ zmywarki? Świetnie! Teraz możesz szukać firm, które mają taką, jakiej potrzebujesz, na Twoje potrzeby. Poczytaj o producentach, markach, popytaj wśród znajomych lub zadzwoń do nas. Pomożemy Ci znaleźć najbardziej odpowiednią.

Jeśli nie chcesz kupować zmywarki, możesz ją sobie „wypożyczyć”. Kilku producentów na rynku oferuje takie usługi. O rentalu przeczytasz tutaj

I na koniec, jeszcze mały detal 😉

Pamiętaj, że przy zakupie zmywarki musisz jeszcze wiedzieć, jaką wodę posiadasz w pomieszczeniu lub całym lokalu. Czy masz centralne uzdatnianie wody czy musisz się zaopatrzyć w zmiękczacz do wody (o zmiękczaczach przeczytasz tutaj) i akcesoria z nim związane. Ale to już inna historia.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zadzwoń do nas lub napisz: